Ses ve Görüntü Sistemleri

Amfi Ses Sistemleri Servisi olarak İstanbul’da tüm bölgelere cihaz montajı, kurulumu, tamiri, bakımı, servisi konusunda hizmet vermekteyiz.

Ses sistemleri zaman içerisinde arıza yapabilirler. Teknik servislerimiz bünyesinde her türlü ses sistemi tamiri yapmaktayız. Arızalı Müzik ses sistemlerinizi servisimize girdiği andan itibaren tekrar kullanımınıza en iyi şekilde sunulması için cihazınıza yapılacak işlemler teknik servis laboratuvarımızda planlanır. Yapılan incelemeler ve testler sonucu, arızası uzman teknik ekibimiz tarafından ses sistemlerinizdeki arıza tespit edilir ve onarım işlemleri başlar. Onarımı tamamlanan ses sistemlerinin sağlayabileceği en iyi performans test edilir. Tüm testleri tamamlanan müzik ses sistemi genel bakımları gerçekleştirildikten sonra tekrar hizmetinize sunulur.

Hoparlör Tamiri

Hoparlörler ince bir diyaframın elektronik sinyaller aracılığıyla titreşmesi sonucu ses üretirler. Bu ince diyafram değişik malzeme teknolojileri kullanılarak üretildiğinden kullanım ömürleri oldukça değişiklik göstermektedir.

Kötü saklama koşullarında hoparlörlerin körük olarak adlandırılan kenar çeperlerinde çürümeler meydana gelmektedir. Kullanılan malzemeye göre bazı durumlarda saklama koşulları iyi olsa bile bu körükler zamanla bozulmaya uğrayabilmekte ve değişmesi gerekmektedir.

Hoparlörünüzü tamire getirirken dikkat etmeniz gereken hususlar:

Göbekleri sökerken bağlı olan kablolar çoğu zaman klipslidir. Kabloları göbekten sökün, eğer sökemiyorsanız bağlantı noktasından kesebilirsiniz.

Göbekler çoğu zaman çift şeklinde hasarlı duruma gelmektedir. Eğer çift ise yüzleri birbirine bakacak şekilde hoparlörleri kenarlarından kağıt bandı ile bantlayın. Taşınma esnasında daha az zarar göreceklerdir.

Eğer sadece göbeği tamire getirecekseniz yüzünü aynı boyutta bir karton ile kapatıp kağıt bandı ile sabitleyebilirsiniz.

Çanak Anten, Uydu, Televizyon, Ses ve Müzik Sistemleri Servisi & Tamiri Hizmetleri İçin 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

0552 481 37 37
WhatsApp Destek